هاست میزبانی حرفه ای ایران:

هاست، هاستینگ یا سرویس میزبانی چیست؟

پس از انتخاب نام برای دامنه مورد نظرتان و ثبت آن شما دارای یک ادرس اینترنتی خواهید شد. ولی با وجود این وقتی آدرس سایتتان را وارد مرورگرتان می کنید این جور به نظرمی رسد که این آدرس ثبت نشده است. این امر دقیقا مانند ثبت شرکت است که علاوه بر ثبت شرکت در دفاتر اسناد رسمی باید یک مکان را برای شرکت خود انتخاب کنید.

در اینترنت به چنین مکانی اصطلاحا هاست، هاستینگ یا سرویس میزبانی اطلاق می شود. مکانی برای میزبانی سایت شما می باشد که می توانید اطلاعاتتان را در آن برای عموم به نمایش بگذارید که از یک صفحه ساده تا یک سایت داینامیک و حرفه ای فروشگاه و یا یک گالری حرفه ای که می تواند با تکنولوژی های سمت سرور همانند PHP ,ASP.NET ,JSP ,Cold Fiuson و بانک اطلاعاتی MSSQL ,MYSQL استفاده کند که تمامی این سرویس ها سمت سرور توسط هاست و شرکت ارائه دهنده آن تامین می شود.

آیا بدون داشتن سرویس میزبانی، می توانم ایمیل داشته باشم؟ خیر، یکی دیگر از امکانات سرویس هاست برای دامنه شما، ایمیل های متعددی است که می توانید آنها را ایجاد کرده و در محیطی همانند یاهو یا جی میل مشاهده و ارسال ایمیل نمایید.

پس داشتن یک نام دامنه بدون سرویس هاست همانند ثبت نام شرکت شما در دفاتر اسناد رسمی است، بدون اینکه مکانی برای شرکت خود داشته باشید.

 دو مشخصه مهم سرویس های هاستینگ

دو مشخصه حجم دیسک و پهنای باند از جمله عواملی هستند که بر روی قیمت پلن هاستینگ تاثیر بسزایی دارند.

– حجم دیسک یا فضای هاستینگ:

معمولاً وقتی برای سفارش و خرید پلن میزبانی یا هاستینگ اقدام می‌کنید اول از همه باید تعیین کنید چقدر فضا نیاز دارید. منظور از فضای دیسک بخشی از هارد کامپیوتر سرور است. سرور هاست در اصل برنامه‌ای روی یک کامپیوتر نسبتاً قوی است که در دیتاسنتر قرار گرفته و با یک اتصال بسیار پرسرعت به اینترنت وصل است. وب‌سایت شما نیز مجموعه‌ای از فایل‌هاست که بخشی از فضای هارد این کامپیوتر را اشغال می‌کند و از طریق اینترنت در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌گیرد. فضای هاست مانند هر فایل دیگری روی یک کامپیوتر با مگابایت و گیگابایت اندازه گرفته می‌شود. اگر نمی‌دانید به چه میزان حجم دیسک نیاز دارید، می‌توانید با یک پلن هاست با حجم متوسط و یا فضایی که به نظرتان کافی می‌رسد شروع کنید و در آینده در صورت نیاز به فضای بیش‌تر از نسبت به آپگرید و ارتقا سرویس هاست خود اقدام نمایید.

 – پهنای باند یا ترافیک ماهیانه:

پهنای باند در بین شرکت‌های هاست به معنی میزان انتقال داده‌ای است که هاست شما می‌تواند در یک بازه‌ مشخص-معمولاً یک ماه- انجام دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مفهوم پهنای باند لینک مربوطه را مطالعه نمایید. هر بار که کاربری از سایت شما بازدید می‌کند، یا فایلی را از روی سایت‌تان دانلود می‌کند از سایت شما انتقال داده انجام می‌شود. وقتی بازدید کنندگان وبسایت شما زیاد می‌شوند، انتقال داده‌ی سایت‌تان نیز زیاد می‌شود. ترافیک یا پهنای باند را معمولاً بر حسب «گیگابایت» محاسبه می‌کنند.

اگر میزان استفاده‌ی شما از پهنای باند از میزان تعیین شده پلن هاستینگ خریداری شده،‌ بیش‌تر شود بنا بر روشی که شرکت هاست مشخص می‌کند باید هزینه‌ی ترافیک اضافه را بپردازید.

لطفا توجه داشته باشید چیزی به نام پهنای باند نامحدود وجود ندارد. تنها معنای خوبی که برای پهنای باند نامحدود می‌توان فرض کرد این است که هاست شما روی سرورهایی قرار دارد که از پهنای باند فوق‌العاده زیادی برخوردارند و ترافیک اختصاصی به شما در عین محدودیت آن قدر زیاد هست که شرکت هاستینگ لازم ندیده شما را از این بابت نگران کند! البته چنین سرورهای باکیفیتی ارزان هم نیستند.

شبکه توزیع محتوا

امــــــــــــــن یعنی محافظت از محتوا در برابر حملات سایبری و بدافزارها

ســریــــــــــع یعنی بارگذاری محتوا برای کاربر از نزدیکترین سرور

آنالیـز آمــــاری یعنی دسترسی به بینش آماری در گذشته

هوشــمنــــــد یعنی یافتن نزدیک ترین سرور به کاربر

مقیـاس پــذیر یعنی تخصیص منابع مورد نیاز در لحظه

در دسـتـــرس یعنی آپتایم ۹۹٫۵%

دریافت نسخه پشتیبان روزانه

هاست میزبانی ایران

نکته : نسخه های پشتیبان سایت شما روزانه توسط سرورهای میزبان داده شرکت تجارت الکترونیک نوژن پردازش دریافت میگردد . مسئولیت کلیه اطلاعات و نسخه های پشتیبان شامل دریافت و عدم دریافت  نسخه پشتیبان بر عهده خود مشترک میباشد و شرکت تجارت الکترونیک نوژن پردازش هیچگونه مسئولیتی در قبال اطلاعات کاربران نخواهد داشت .